MTÜ ja OÜ raamatupidamine

Peamine erinevus osaühingu ja mittetulundusühingu vahel on see, et mittetulundusühing ei tohi taotleda kasumit. Kasum võib küll tekkida, kuid seda ei tohi  kellelegi välja maksta. Lisaks kehtivad MTÜ-le erinevad maksusoodustused. Muus osas ei erine MTÜ-de raamatupidamine suuresti äriühingu raamatupidamisest.

Väikese ja keskmise suurusega ettevõtet ei ole tarvis palgata eraldi raamatupidajat, vaid palju lihtsam on teenust sisse osta. Raamatupidamise toimingud nagu kulu ja müügiarvete esitamine, palgaarvestus, maksu arvestus, rahavoogude, deklaratsioonide ja aruannete koostamine ning muu raamatupidamist puudutav on lihtsam usaldada välispartnerile, kus töötavad kogemustega ja väljaõppinud professionaalid.

Kui sina oled väikese või keskmise ettevõtte ees otsas ning tunned, et raamatupidamiseks ei jätku aega, tahtmist või oskusi, siis oleme hea meelega valmis sinu raamatupidamise enda peale võtma. Meie ettevõttel on pea 20 aastat raamatupidamise kogemust, mille jooksul oleme  väljastanud kümneid tuhandeid arveid ja teinud sadu kui mitte tuhandeid majandusaasta aruandeid.

MTÜ ja OÜ raamatupidamine